Nová testovací verze wordpress 6.0.

NOVá TESTOVACÍ VERZE WORDPRESS 6.0

WordPress (WP, WordPress.org) je webový software pro správu obsahu (CMS) napsaný v PHP a spárovaný s databází MySQL nebo MariaDB. Mezi funkce patří architektura zásuvných modulů a systém šablon, které se ve WordPressu označují jako Témata.

WordPress byl původně vytvořen jako systém pro publikování blogů, ale vyvinul se tak, aby podporoval další typy webového obsahu včetně tradičnějších e-mailových seznamů a fór, mediálních galerií, členských stránek, systémů pro řízení výuky (LMS) a online obchodů. Jedno z nejpopulárnějších používaných řešení systému pro správu obsahu, WordPress, používá k říjnu 2021 42,8 % z 10 milionů nejlepších webových stránek.

WordPress byl vydán 27. května 2003 jeho zakladateli, americkým vývojářem Mattem Mullenwegem a anglickým vývojářem Mikem Littleem, jako fork b2/cafelog. Software je vydán pod licencí GPLv2 (nebo novější). Na 24 května je plánováno vydání stabilní WordPress verze 6.0. Již v testovací beta verzi lze vyzkoušet některé inzerované novinky. Všechny naše weby jsou postaveny právě na redakčním systému wordpress a budeme tuto testovací verzi také zkoušet. Zatím je dostupná pouze v BETA testování.

Zde jsou vylepšení, která bude nová testovací verze obsahovat

 • Přepínání stylů: změňte vzhled svých stránek, a to v jednom blokovém tématu. Není třeba měnit témata!
 • Více možností šablon: pomocí bloků můžete upravovat pět dalších šablon (autor, datum, kategorie, štítky a taxonomie).
 • Více možností výběru: Snadný výběr textu ve více blocích. Upravujte podle svých představ.
 • Zachovejte styly: Zachovejte své vlastní styly, ať už při transformaci mezi bloky nebo při vytváření nových tlačítek.
 • Více vzorů na více místech: Rychlý vkládač vynáší na povrch vzory, které by mohly dobře fungovat v daném stavu, a zapéká příslušné vzory pro části šablony a stránky, na kterých pracujete.
 • Vylepšení zobrazení seznamu: Nové klávesové zkratky (shift + kliknutí) umožňují hromadně vybrat více bloků k úpravě (přemístění, odstranění atd.), přehledně zobrazit obsah díky výchozímu zobrazení ve sbaleném stavu a další.
 • Zdokonalené nástroje pro návrh: Prozkoumejte nový panel barev, možnosti průhlednosti, více variant skupinových bloků pro vytvoření nových možností rozvržení (Stack, Row), možnost nastavit hlavní obrázek v bloku Cover, ovládat přesnou velikost hlavního obrázku, podporu mezer v bloku Gallery a další.
 • Nové bloky: Nové bloky: Komentáře, Číst více, Žádné výsledky ve smyčce dotazů, Životopis autora příspěvku, Avatar.
 • Uživatelské rozhraní pro uzamykání bloků: Zvolte si, zda chcete zakázat možnost odebrat blok, přesunout jej nebo obojí přímo v editoru.
 • Exportovat témata bloků: Prozkoumejte vylepšený nástroj pro export témat bloků, protože WordPress směřuje blíže k bez kódovému vizuálnímu vytváření témat bloků.
 • Rozhraní API pro webové fonty: Spravujte místní písma pomocí PHP nebo souboru theme.json.

Ve společnosti THEGEM dbáme na pravidelnou aktualizaci webových stránek všech našich klientů. Pokud nejsou aktualizace prováděny pravidelně jsou stránky více náchylné a stanou se snadným lákadlem pro hackery.